Úvodní stránka  |  Kontakt

Koloseum
Dance Team
Plzeň

Taneční škola a klub
sportovního tance

Tel.: +420 603 384 314      E-mail: info@kdtp.cz

/

Historie taneční školy

Klub sportovního Koloseum Dance Team Plzeň byl založen v prosinci 1997 čtyřmi studenty Západočeské univerzity. Vznikl jako zájmová organizace při Koloseum sport centrum s.r.o. v Plzni na Lochotíně (proto je v názvu "Koloseum"), kde také původně probíhaly veškeré tréniky.

Tento klub vznikl z nedostatku vhodných tréninkových možností v Plzni pro tanečníky, kteří již aktivně jezdili na soutěže. V březnu 1999 se uskutečnil první nábor dětských a juniorských párů. Členská základna se od té doby mnohonásobně zvětšila a v současné době má klub více jak 50 členů, čímž se stává největším plzeňským klubem sportovního tance.

Jak již bylo zmíněno, původně probíhaly tréninky pouze ve sportovním centru Koloseum. Od roku 2000 byly získány prostory na 1. ZŠ. Jednalo se o aulu a baletní sál se zrcadly. Získali jsme tedy cenné tréninkové prostory, které nebyly časově omezené jako prostory ve sportovním centru Koloseum, ve kterém jsme byli nuceni přizpůsobit se aktuálnímu rozvrhu. Zároveň byly na 1. ZŠ otevřeny sportovní třídy se zaměřením na tanec, které měl pod patronátem náš taneční klub.

V roce 2001 se klub rozhodl zahájit taneční výuku i pro dospělé, takže v říjnu 2001 se konal první nábor začátečníků z řad dospělých. Ke vstupu do tanečního klubu Koloseum Dance Team Plzeň není nutné absolvovat nábor, ale je možné přistoupit kdykoliv během roku. Vše záleží jen na domluvě s vedením klubu. Jsme vstřícní všem novým zájemcům o tanec, proto neváhejte a přijďte nás navštívit.

Náš klub pořádal 3 ročníky taneční soutěže "Adventní Plzeň". První se konal v prosinci 1998, jednalo se však jen o soutěž pohárovou (soutěžní páry na ní nemohly získat žádné drahocenné body pro postup do vyšší třídy). Druhý ročník byl také pohárový, až třetí (který se konal v prosinci 2001) byl postupový.

Každý rok pořádáme soustředění s velmi kvalitními trenéry jak pro standardní, tak i pro latinskoamerické tance. Zároveň v průběhu roku pořádáme řadu seminářů a zveme trenéry z celé republiky.

Copyright © 2002 - 2022 Koloseum Dance Team Plzeň

Tel.: +420 603 384 314 nebo +420 605 533 201      E-mail: info@kdtp.cz      Číslo účtu: 726677379 / 0800